Witaj na Więcej Niż Słowa – moim autorskim blogu, na którym rozpowszechniam swoją twórczość, publikowaną najczęściej własnym sumptem.
Piszę prozę w szeroko pojętym nurcie dark fiction. Oznacza to, że z jednej strony lawiruję gdzieś między thrillerami, grozą, fantastyką czy kryminałem, a z drugiej nieobce są mi też formy bardziej, powiedzmy, zakorzenione w rzeczywistości, aczkolwiek eksplorujące jej mroczniejsze aspekty.
Książki, jak już wspomniałem, na ogół wydaję sam. Nie jestem jednak niezależnościowym dogmatykiem. To, że tak postępuję, wynika bardziej z trudności w przebiciu się na dzisiejszym skomplikowanym rynku. Tak naprawdę staram się być otwarty na różne opcje. Między innymi dlatego stworzyłem też podcast „Opowiem Ci coś”, w którym czytam niektóre swoje teksty całkowicie za darmo. Podcastu można słuchać na Spotify i YouTube.
Urodziłem się w 1979 roku, a moimi pierwszymi fascynacjami były amerykańskie książki i filmy, które w latach 90. wlewały się do naszego kraju szerokim strumieniem. Pierwsze pisarskie próby, które podejmowałem jako piętnasto-, szesnastolatek, opierały się w dużej mierze na ich naśladownictwie. Aczkolwiek formalnie tak zwaną karierę rozpocząłem nie w fikcji, lecz w dziennikarstwie na łamach lokalnej prasy w moim rodzinnym mieście na początku XXI wieku, gdzie przepracowałem dość sporo czasu.
Studiowałem polonistykę, gdzie nieco poszerzyłem zakres zainteresowań, a także nauczyłem się szerzej patrzeć na literaturę w ogóle.
W kolejnych latach bezskutecznie próbowałem zaistnieć na rynku wydawniczym. Więcej szczęścia miałem jako recenzent: moje teksty z tej kategorii ukazywały się m.in. w „Newsweeku”, „Więzi”, „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Solidarność.” Sytuacja zaczęła się stopniowo zmieniać pod koniec lat dwutysięcznych, gdy – głównie za sprawą dwukrotnego wyróżnienia w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu – moje utwory zaczęły się pokazywać w antologiach oraz pismach literackich, takich jak np. legendarna wrocławska „Odra” czy łódzkie „Arterie”.
W 2013 roku zadebiutowałem książkowo powieścią pt. „Drzewo różane”, która była czymś w rodzaju hybrydy dramatu psychologicznego i prozy postmodernistycznej. Potem jednak, nieco rozczarowany zarówno brakiem sukcesu, jak i sobą w roli twórcy fikcji, przerzuciłem się na nonfiction – trzy kolejne książki o tematyce cywilizacyjno-religijnej – i publicystykę, w tym polityczną.
Do starych, choć wzbogaconych o nowe perspektywy i doświadczenia zainteresowań, wróciłem w niesławnym roku 2020. I od tamtej pory staram się iść tą ścieżką. Rok później stworzyłem tę stronę, by sprzedawać za jej pomocą moje e-booki i propagować własny punkt widzenia na interesujące mnie kwestie.
W każdej związanej z moją działalnością sprawie – w tym ewentualnych ofert współpracy wydawniczej – można do mnie pisać na ksiazkikrolika@gmail.com . Uwaga – odpowiadam tylko tym, z którymi zechcę nawiązać kontakt.
Rozgość się.