„Drugie przykazanie” już w Księgarni

A zatem, tak jak od dawna zapowiadałem, oddaję w Państwa ręce moją najnowszą powieść „Drugie przykazanie”. Można ją już kupić w Księgarni WNS. E-book jest dostępny w formacie PDF, EPUB i MOBI i kosztuje 21 zł. Zaś oficjalny opis książki przedstawia się następująco:

Prowokujący thriller religijny z subtelną nutą horroru. Opowieść, która sprawi, że następnym razem dwukrotnie się zastanowisz, zanim wezwiesz boskie imię bez należytej czci.
Clayton Dawson miał wspaniałą rodzinę, wspólnotę, której służył jako pastor, oraz Jezusa, którego przyjął w nadzwyczajnych okolicznościach. Ale pewien styczniowy poranek, gdy wraca do domu po konferencji dla pastorów, niszczy całe jego dotychczasowe życie. Od tej pory Clay nie zazna już spokoju, a wszystko, w co dotąd wierzył, ze sobą samym na czele, zostanie wystawione na bolesną próbę. Jedyne, co mu pozostanie, to ruszyć w trasę, która doprowadzi go do przerażającego finału. A może… do czegoś jeszcze?
W powieści pobrzmiewają echa kilku głośnych spraw z religią w tle, a uważny czytelnik dostrzeże w wykreowanych przez Marcina Królika postaciach odniesienia do realnie istniejących osób – tych pozytywnych, ale i tych negatywnych – których biografiami się inspirował, tworząc swoją historię. Ponadto książka zadaje kilka kluczowych pytań o to, w co i jak tak naprawdę wierzymy, a także o słuszność moralnych zasad, na których wspiera się religia.
Po lekturze wiele z tych kwestii możesz ujrzeć w zupełnie innym świetle. Przyjmujesz wyzwanie?

*

Zachęcam do zapoznania się z fragmentami oraz kilkoma tekstami promocyjnymi, które być może bardziej przybliżą Państwu ducha i główne założenia powieści.

A jeśli ktoś byłby zainteresowany otrzymaniem darmowych plików recenzenckich, proszę o mail na ksiazkikrolika@gmail.com oraz o udokumentowanie swojej działalności – link do bloga, kanału na YouTube, profilu na Instagramie itp. Zapraszam też do dzielenia się opiniami i oceniania książki na Lubimy Czytać.

By natomiast być na bieżąco z tym, co publikuję, można zasubskrybować stronę przez mail. Każdy nowy wpis trafi wtedy prosto do Państwa skrzynki.

*

A ponieważ premiera „Drugiego przykazania” przypada na samą Wielkanoc – co biorąc pod uwagę jego tematykę, oczywiście nie jest w żadnym razie datą przypadkową – zechciejcie Państwo przyjąć ode mnie najserdeczniejsze życzenia Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. No i oczywiście, żeby nikt z nas nie musiał przechodzić przez to, co spotkało Claya. I nie mam na myśli tylko wypadku.

A w ramach bonusu jeszcze film, na którym mówię nieco szerzej o „Drugim przykazaniu”.

Podziel się tym ze znajomymi.